Harley Davidson’dan Merakla Beklenecek Hamle !

Harley Davidson’dan Merakla Beklenecek Hamle !

Harley-Davidson , 500cc ile 1250cc arasında değişen ve ilk etapta dört klasmanda üreteceği sıvı soğutmalı DOHC motoru içeren yeni bir platforma girmeye hazırlandığını bildirdi. Bu platform üç ürün serisinden; Bir Adventure/Touring ailesi, bir Streetfighter modeli ve bir standart aile ve daha geleneksel bir tarzda gelecek.

Harley Davidson, geçtiğimiz günlerde en geniş ve en hızlı büyüyen segmentlerde rekabet edecek kapsamlı bir motosiklet serisi sunmayı planladığını yaptığı basın toplantısıyla açıkladı. Açıklamada; “Geniş bir yelpazede ve çeşitli fiyat marjlarında, sürüş tarzlarında ve küresel pazarlarda motosikletler için 2020’yi bekleyin” denildi.

Şirketin 1250 cc olarak piyasaya süreceği ilk motorsikletinin ismi ise şimdiden hazır; “Pan America 1250”
2021’de gelecek ikinci model için de çalışmalara başlandığını belirten yetkililer bu modelin isminin “Pan America 975” olacağını söyledi. Adından da anlaşılacağı gibi 975 cc olarak piyasaya sürülecek ikinci Adventure modeli ise aynı anda satışa sunulacak racing tarzını yansıtan Streetfighter 975’de aynı motor bloğunu kullanacak.

Basın açıklamasında soruları yanıtlayan Harley Davidson yetkilisine yöneltilen “Streetfighter modeli diğer modeller ile aynı isimle mi piyasaya sürülecek?” sorusuna ise “Bu konuda bir marka çıkışı planladık. Streetfighter için marka isminin Bronx olacağını düşünüyoruz.” cevabını verdi. Harley Davidson’un 1250 cc.’lik bu modeli BMW S1000 RR, Aprilia Tuono, Ducati Monster gibi Avrupa kullanıcısının yakından takip ettiği motorlar ile yarışa girmek için tasarlandığı açık.

Ayrıca, Harley Davidson yetkilileri 2022’ye kadar racing modelinde 500 -1250 cc aralığında 7 farklı model daha çıkaracaklarını duyurdu.

Bunu paylaşmalısın...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir