Elektrikli Cross Motorsiklet Tanıtıldı

Elektrikli Cross Motorsiklet Tanıtıldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun yıllardır elektrikli motor üretimini sürdüren Alta Motors, 2019 yılında Enduro piyasasına bir motocross’la gireceğini duyurdu.

 

 

Uzun yıllardır elektrikli motorsiklet üreticilerinden biri olan Alta Motor yetkilileri gerçekleştirdikleri lansman toplantısında, piyasadaki elektrikli Cross Motorsiklet boşluğundan faydalanmak istediklerinden bahsetti. Güç olarak diğer elektrikli motorlardan farklı bir yapı ve hafiflikte olduğu anlatan yetkili yeni geliştirdikleri bobin teknolojisi sayesinde CRF450 ile aynı tork performansını yakalayabildiklerini belirtirken 2019’da piyasaya sürülecek EXR modeli testlerinin Nevada Çölleri ve Kuzey California ormanlarında uzun süreçlerde tamamlandığını belirtti.

Lastik ve iç lastik yapısı benzinli cross motorlar ile aynı tasarıma sahip olan EXR 21 İnç ön ve 18 İnç arka lastik ebatlarına sahip.
Yetkililer, EXR’nin 50 beygir gücüne çıkabilen motorunun, ayrıca 147 lb-ft tork (ön dişli, 42 lb-ft’de) ve tüm devir aralığında herhangi bir noktada sorunsuz şekilde kullanılabileceğini belirtti.

Alta EXR ayrıca üzerindeki aksamlar ile de göz dolduruyor. Fabrika çıkışı olarak DİD zincir, Brembo disk frenler ve Metzeller lastikler ile sürülmek için yanıp tutuşan bu sessiz canavarın tek kötü yanı ise şarj cihazını 800 dolara ayrıca satın almak zorunda olmanız. Motorsikletin 2019’da USA lansman fiyatı 7000 dolar civarında çıkacağı öngörülüyor.

Umarım ülkemize gelmez…

Bunu paylaşmalısın...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir