En Sağlam Motorsiklet Kilitleri

En Sağlam Motorsiklet Kilitleri

Motorsiklet hırsızları, ülkemizde tarihinin altın çağını yaşıyor. Öyle ya, istatistikler göz önüne alındığında bu ülkede hiç bir zaman bu sayıda motorsiklet ve motorsiklet kullanıcısı olmamıştı. E dolayısıyla buna paralel bir ekosistem oluşuyor ve aynı oranda hırsızlar da çoğalıyor. Sosyal Medya’da motorsiklet gruplarına üye iseniz bilirsiniz, gün geçmiyor ki bir motorsiklet hırsızlığı daha yaşanmasın…

Üstelik bu hırsızlıklar güvenlik ve MOBESE kameralarının önünde gerçekleşiyor (!) Zaten ne işe yaradığını hiç birimizin çözemediği gidon/direksiyon kilitleri hafif bir kanırttırma yardımıyla kırılıyor ve motorsikletimiz boylu boyunca debriyaja basılarak sürükleniyor ve parçalara ayrılacağı müşteminata doğru ilerliyor. Aşağıdaki videoyu da siz motor tutkunları için özenle seçtik…

 

İşte bu gibi durumlarla yüz göz olmamanız için sizlere güvenlik konusunda bazı tavsiyeler vermek istedik.

Disk Kilitleri

Lütfen motorsikletimiz çalınmadan, en azından bir disk kilidi koyalım.
Disk kilitleri de kendi aralarında çeşitli kriterlere göre ayrılsalar da bunlar arasında tavsiye edebileceklerimiz alarmlı olanlarıdır.
Alarmlı disk kilitleri en ufak zorlama anında devreye girer. Bunların hatırlatma kablosu olanları da piyasa da bolca mevcuttur. Yani, “Ben o kilidi unutur, diske zarar veririm” diye düşünmenize gerek yok.

Zincir Kilitleri

Daha çok piyasada ABUS marka olanları tercih edilse de benzer muadilleri de motorsiklet mağazalarındaki yerini alıyor. ABUS’un esprisi, kesilmez, yanmaz, parçalanamaz bir alaşımdan imal ediliyor oluşu. Aşağıdaki video da ABUS’un kesilmezlik testlerini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca fiyat olarak daha farklı aralıklar tercih ediyorsanız da mağazamıza bir göz atabilirsiniz…

 

Bunu paylaşmalısın...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir